Apraksts

 

2024./2025. mācību gadā SIA “ZAAO” Dabas un tehnoloģiju parks "URDA" aicina 1.–6. klašu skolēnus apgūt mācību programmu "Domāt, meklēt, atklāt URDĀ”, piedāvājot izbaudīt aizraujošu piedzīvojumu dabā, kur mācīšanās notiek caur rotaļu un izpēti!

Piedāvājumā četras nodarbības dažādām vecuma grupām.

“Domāt, meklēt, sajust DABĀ”

1.–3. klašu skolēniem:

Dosimies aizraujošā dabas ekspedīcijā, kurā caur interaktīviem uzdevumiem izzināsim un iepazīsim kaukaiņu pasauli. Darbosimies radošajā “Zemes mākslas” darbnīcā un atpazīsim koku sugas ar magnētiskās spēles palīdzību. Atpūtas un pārdomu brīdis tiks pavadīts omulīgajā tējas namiņā, ieklausīsimies dabas skaņās un pārrunāsim piedzīvoto. Pēc atpūtas dosimies dzīvniekiem pa pēdām!

4.–6. klašu skolēniem:

Dabas detektīvs – tas ir komandas darbs! Ar karti rokā un īstu detektīva ekipējumu, kas ļaus izpildīt misiju, izpētīsim noslēpumaino dabas taku 2 km garumā! Vai māki orientēties mežā? Kas patiesībā slēpjas putnu būrīšos? Vērosim dabu tuvplānā. Neaizmirstams piedzīvojums un atklāsmes uz katra soļa!

 

“Domāt, meklēt, atklāt POLIGONA PROCESUS”

1.–3. klašu skolēniem:

Kļūsti par īstu zinātnieku URDAS laboratorijā! Uzvelc balto laborantu halātu un gatavojies aizraujošiem eksperimentiem, kurus veiksi gan patstāvīgi, gan strādājot pārī. Tev būs iespēja izmēģināt savas inženiera prasmes, būvējot ūdens attīrīšanas iekārtu vai izveidojot biogāzes savākšanas sistēmu. Digitāli iepazīsi atkritumu pārvaldības nozīmi un izaicinājumus. Vai Tu zini kas ir robotbites? Ja vēl nezini, tad iepazīsies!

4.–6. klašu skolēniem:

Aizaujoši eksperimenti atkritumu apsaimniekošanā! Īsts piedzīvojums URDA laboratorijā, kurā jūs gaidīs virkne eksperimentu, kas jāveic gan individuāli, gan grupās, iepazīstot dažādus atkritumu apsaimniekošanas poligona procesus. Iepazīsties ar biogāzes savākšanas procesu un uzzini, kā no tās tiek iegūta elektrība un siltums koģenerācijas stacijā. Atklājiet atkritumu apsaimniekošanas pasauli caur praktiskiem eksperimentiem un izglītojošām aktivitātēm!

“Domāt, izzināt, apsaimniekot ATKRITUMUS”

1.–3. klašu skolēniem:

Pievienojies aizraujošai nodarbībai, kurā tu kļūsi par bioloģisko atkritumu izpētes ekspertu! Nodarbībā Tu uzzināsi, kas ir bioloģiskie atkritumi, kā un kur tie rodas. Eksperimentu laikā noskaidrosim visefektīvāko metodi pārtikas izšķērdības mazināšanā, kā arī atklāsim ābola dzīves ciklu! Atceries! Dabā atkritumi nepastāv!

4.–6. klašu skolēniem:

Vai Tu zini kas ir “e-atkritumi”? Risini aizraujošus uzdevumus un mīklas, lai "izlauztos" no virtuālās istabas, izmantojot teorētiskas zināšanas par e-atkritumiem. Nodarbība ļaus Tev ielūkoties ierīču iekšienē un uzzināt, kā tās ir uzbūvētas. Šī ir lieliska iespēja gan iemācīties par atbildīgu e-atkritumu apsaimniekošanu, gan attīstīt praktiskas iemaņas un izpratni par elektroniku.

“Domāt, meklēt, atrast ILGTSPĒJU”

1.–3. klašu skolēniem:

Zinātne satiekas ar dabas brīnumiem! Uzzini, kas ir bioekonomika un atklāj, kā tā var veicināt ilgtspējīgu attīstību. Praktiski eksperimenti, kuros ikviens varēs radīt lietas no dabīgiem materiāliem. Apbrīnojami radošs veids, kā apgūt bioekonomikas principus! Vai Tu zini kas ir aprites skapis? Tas ir brīnišķīgs veids, kā samazināt atkritumu daudzumu un veicināt atkārtotu lietu izmantošanu. Par zaļāku un ilgtspējīgāku nākotni!
 

4.–6. klašu skolēniem:

Komiksu ceļvedis un dzīves ciklu atklājumi! Piedalies piedzīvojumu pilnā aprites ekonomikas izpētes procesā. Izmantojot komiksu stāstus, noskaidrosim aprites ekonomikas pamatprincipus un uzzināsim, kā notiek atkritumu apsaimniekošana praksē. Nodarbības laikā uzzināsim, kāda ir atšķirības starp jēdzieniem pārstrāde, depozīta sistēma un aprites ekonomika. 

!Katras nodarbības ietvaros aicinām uz piedzīvojumu pilnu ekskursiju, kuras klātienē redzēsiet, kā tiek apsaimniekoti mūsu ikdienas radītie atkritumi un kā izskatās aprites skapis. Šis ir unikāls iespēja ieraudzīt, kā mūsu ikdienas izvēles ietekmē vidi un atkritumu apsaimniekošanas procesus.

Mērķauditorija: 1.-6.klašu skolēni. Tēmu saturs un metodes tiek pielāgotas atbilstoši klašu grupām (1.-3.klase, 4.-6.klase).

Programmas mērķis: Sekmēt skolēnu radošumu, interesi un izpratni par apkārtējo vidi, dabu un cilvēkiem, nodrošinot iespēju vides tēmas apgūt dabas un tehnoloģiju parka “URDA” infrastruktūrā (atkritumu poligons, dabas taka, meža taka, laboratorija), lai radītu skolēniem kvalitatīvas izmaiņas domāšanā, rīcībā un attieksmē pret vidi mūsdienās un nākamībā.

Vienas nodarbības garums: 2 stundas (1.-3.klasei) un 2 stundas un 30 minūtes (4.-6.klasei).

Vieta: Nodarbības notiek Dabas un tehnoloģiju parkā “URDA” – blakus aprites ekonomikas  centram  (AEC) “Daibe”, Stalbes pagastā, Cēsu novadā, LV-4151 (sk. karti šeit).  GPS 57.454036, 25.113846

Nodarbību maksa:

  • SIA "ZAAO" darbības reģiona* izglītības iestādēm nodarbības ir bez maksas.
  • Pārējām izglītības iestādēm nodarbības ir par maksu. 

*SIA "ZAAO" darbības reģiona karte.

SIA "ZAAO" darbības reģions