URDA - universāla radoša dabaszinātņu apmācība

SIA "ZAAO" realizē daudzpusīgu vides izglītību, kas ietver dažādas apmācības formas, piemēram, lekcijas un praktiskas nodarbības, izglītojošus pasākumus un vides akcijas. 
Apmācību laikā, piedaloties lekcijās un praktiskās nodarbībās, izpētes braucienā pa aprites ekonomikas centru “Daibe”, dalībnieki uzzina informāciju un pilnveido savas zināšanas un prasmes par aprites ekonomiku, vides problēmām un efektīviem veidiem, kā samazināt atkritumu apjomu savā ikdienā, mainot savus paradumus

 

VĪZIJA

Īstenojot iedvesmojošu dabaszinātnēs balstītu apmācību, radīt kvalitatīvas izmaiņas cilvēku domāšanā, rīcībā un attieksmē pret vidi mūsdienās un nākamībā.

MISIJA

Radīt atbalsta mehānismu skolām, augstskolām un pašvaldībām, piedāvājot dabaszinātnēs balstītu mācību saturu un infrastruktūru, zināšanu un kompetenču pilnveidei, lai nodrošinātu indivīda un sabiedrības dzīves kvalitātes uzlabošanu un reģiona ilgstspēju.

VĒRTĪBAS

  • CILVĒKI: Mūsu galvenā vērtība ir cilvēki – viņu spējas, zināšanas un talanti. DTP URDA ir vieta, kur gaida bērnus, jauniešus, skolotājus, zinātniekus un dabas aizsardzības entuziastus, kurus vieno komandas dvēsele un raksturo piedzīvojumu meklētāja - atklājēja gars. 
  • ATBILDĪBA: DTP URDA ir vieta, kurā attīsta pārliecību, ka ikvienam no mums ir gan atbildība, gan pienākums rūpēties par sevi, apkārtējiem un vidi, kurā dzīvojam.
  • SADARBĪBA: DTP URDA ir vieta, kur māca integrēti risināt vides, ekonomikas un sociālos jautājumus, tāpēc sadarbība ir īpaši svarīgs princips. Efektīva un radoša sadarbība visplašākajā nozīmē ir mūsu panākumu atslēga.
  • LĪDZDALĪBA: DTP URDA ir vieta, kurā visi, kas vēlas veicināt izmaiņas sabiedrībā un savā apkārtnē ir aicināti iesaistīties un līdzdarboties, lai veicinātu personīgās attieksmes un paradumu maiņu, kā arī sabiedrības aktīvu iesaisti. Tas nozīmē iesaistīt skolēnus reālās dzīves norisēs un ikdienišķajos sabiedrības procesos. Līdzdalība pati par sevi ir motivējošs spēks mācīties.
  • JAUNRADE: DTP URDA ir vieta, kur cilvēki apmainās ar idejām, kopīgi rada jaunas, uzlabo un īsteno tās. Mēs esam par ideju daudzveidību un radošu līdzdalību kā ierastu praksi, lai veicinātu sekmīgu jaunu ideju, jēdzienu, metožu, rīcības formu radīšanu, uzņēmējdarbības un inovāciju attīstību.

VIDES IZGLĪTĪBAS ĪSTENOŠANA:

  • Dabas un tehnoloģiju parks "URDA" nodrošina licencētas mācību programmas, izpētes braucienus, dažādus izglītojošus pasākumus un vides akcijas pirmsskolas un skolas vecuma mērķgrupām.
  • Reģionālais aprites ekonomikas izglītības un kompetences centrs "Daibe" nodrošina pieaugušo vides izglītību, piedāvājot plašas apmācības un praktiskas nodarbības par aprites ekonomiku un ilgtspējīgu attīstību.

INFRASTRUKTŪRA:

  • Laboratorija: Dalībnieki var veikt praktiskus eksperimentus, kas palīdz izprast vides procesus, piemēram, materiālu pārstrādi un biogāzes ražošanu.

  • Notikumu telpa: Piemērota semināriem, diskusijām un interaktīvām nodarbībām par videi draudzīgu dzīvesveidu un aprites ekonomikas principiem.

  • Aprites ekonomikas centrs "Daibe": Dalībnieki iepazīstas ar atkritumu apsaimniekošanas procesu no sākuma līdz beigām, ieskaitot biogāzes un elektroenerģijas ražošanu un dažādus attīrīšanas procesus. + te klāt Latviajs karti ar ZAAO reģionu, kur atzīmēta arī Daibe.

  • Dabas taka un meža taka: Piedāvā iespēju izzināt bioloģisko daudzveidību un dabas aizsardzības nozīmi, veicot uzdevumus dabā.

  • Izlaušanās istaba: Interaktīva un izglītojoša aktivitāte, kas veicina problēmu risināšanas prasmes un zināšanu padziļināšanu par vides jautājumiem.

  • Dažādas iekārtas un ekspozīcija "Aprites ekonomika": Nodrošina praktiskas iespējas apgūt zināšanas un prasmes par aprites ekonomiku.

 

MĒRĶGRUPAS:

  • Izglītības iestādes: Programmas ir piemērotas pirmsskolēniem, skolēniem un jauniešiem, nodrošinot izglītojošas un praktiskas aktivitātes par vidi un aprites ekonomiku.

  • Pieaugušie: Iedzīvotāji, uzņēmumu un pašvaldību pārstāvji, kuri vēlas uzlabot savu izpratni par ilgtspējīgiem risinājumiem un videi draudzīgām praksēm.

APMĀCĪBU IEGUVUMI:

  • Zināšanu paplašināšana: Dalībnieki apgūst efektīvas metodes atkritumu samazināšanai un pārstrādei, kā arī resursu atgūšanai no atkritumiem.

  • Praktiskas iemaņas: Dalībnieki apgūst, kā pareizi šķirot atkritumus, pilnveido kompetences vides problēmu atpazīšanā un risināšanā, kā arī apgūst alternatīvas darbības ikdienai, kas veicina vides uzlabošanu.

  • Vides apziņas veidošana: Dalībnieki attīsta izpratni par cilvēka lomu apkārtējās vides ietekmēšanā un tiek motivēti rūpēties par vides aizsardzību, mainot savus ikdienas paradumus.

 

 

URDAS komanda