Veiksmīgākais šī mācību gada eko stūrītis ir noskaidrots

Publicēts:

Pašvaldību atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma SIA “ZAAO” (ZAAO) Dabas un tehnoloģiju parks “URDA” (URDA) šajā mācību semestrī aicināja skolēnu pašpārvaldes, skolēnu padomes un ministrijas, Ekoskolu Ekopadomes vai skolēnu grupas iesaistīties akcijā „Kas dzīvo Tavas skolas eko stūrītī*?”, kuras ietvaros skolēniem bija jāpilnveido un jādalās foto atskatā ar to, kāds ir skolas eko stūrītis*.

 

*Eko stūrītis – tā var būt maza atpūtas vieta kādā no skolas gaiteņiem, kurā ir ietverta videi draudzīga filosofija (atkritumu šķirošanas punkts, info dēlis par vides lietām, otrreizēji izmantojamas/pārveidotas mēbeles, spēles u.c.). Kā arī tas var būt brīvs ideju un vajadzību lidojums par to, kas ir eko stūrītis un ko tajā vajadzētu iekļaut.

 

Kopumā akcijā piedalījušās 6 skolas: Rugāju novada vidusskolas jaunieši, Rīgas Jauno Tehniķu centra Dabaszinību skolas Puķkopības pulciņš, Trikātas pamatskolas skolēni, Vecpiebalgas novada pamatskolas pirmsskolas grupas Taurenē mazā Ekopadome, Limbažu novada speciālās pamatskola skolēni un skolotāji, Salacgrīvas vidusskolas Ekopadome.

 

Akcijas uzvarētāju noteica URDA Facebook konta sekotāji. 26.jūnija rītā tika saskaitīti "like" jeb īkšķi pie Facebook URDA konta galerijā ievietotajiem fotoattēliem, kopsummā to bija 439.

Sīvā cīņā par atzītāko un 1.vietas ieguvēju atzīta Salacgrīvas vidusskolas Ekopadomes labiekārtotai eko stūrītis, iegūstot 103 "like".

 

1.vietas ieguvēji - Salacgrīvas vidusskolas Ekopadomes balvā saņem apmaksātu transporta pakalpojumu vides izglītības  nodarbību apmeklēšanai DTP "URDA".
2.vietas ieguvēji pēc balsu skaitīšanas ir Vecpiebalgas novada pamatskolas pirmsskolas grupas Taurenē mazā Ekopadome, kas balvā saņem Skudras Urdas izbraukuma nodarbību.

Savukārt Rīgas Jauno Tehniķu centra Dabaszinību skolas Puķkopības pulciņš saņem URDA specbalvu - sienas pulksteni. Lai gan pēc nolikuma Rīgas skola nav ZAAO reģiona skola, tomēr sūtam balviņu par izrādīto iniciatīvu un lielo "like" balsu saņemšanu Puķkopības pulciņam.

 

Akcijas mērķis bija veicināt skolēnu iesaisti skolas dzīves veidošanā, realizējot savas ieceres, uzlabojot informācijas nodošanu saviem vienaudžiem un citiem skolas biedriem par vides un dabas tēmām.