Dabas un tehnoloģiju parks “URDA” (URDA), pašvaldību atkritumu apsaimniekotāja SIA “ZAAO” (ZAAO) vides izglītības realizēšanas vieta, ar gandarījumu jauno mācību gadu uzsāk, vadot nodarbības klātienē.
Septembrī URDU jau apmeklējušas dažādu vecumu klašu grupas, lai mācītos vidē, par vidi un videi, apgūstot licencētu mācību programmu.
Pēdējo mēnešu laikā projektu ietvaros ir attīstīts mācību materiālu klāsts – izveidots interaktīvs Reģionālā atkritumu apsaimniekošanas centra (RAAC) “Daibe” makets, izpētes brauciena autobuss ieguvis jaunu skaņas un video sistēmu, tāpat izveidota mobilā ugunskura vieta, kurā uzskatāmi varēs apgūt pamatprincipus dabu nepiesārņojoša piknika rīkošanai. Mežā pie URDAs mājvietu raduši bišu stropi – arī stāsti par bitēm būs mācību saturā.
Pirmsskolas vecuma bērniem tiek piedāvātas gan nodarbības URDĀ, gan izbraukuma nodarbības, kurās tiek pētīts pārtikas ceļš, ūdens un gaisa piesārņojuma problēmas, organiskie atkritumi.
URDA mācību programmas paredzētas bērniem un jauniešiem, kā arī pieaugušajiem, lai izzinātu vidi un dabas saudzēšanu. Kopā ar vides izglītības projektu vadītājiem URDAs apmeklētāji dodas dabas takā un izpētes braucienā pa RAAC “Daibe”, lai izprastu šķirošanas nozīmi, ieraudzītu atkritumu ceļu, diskutētu par apkārtējo vidi ietekmējošiem procesiem, kā arī atjaunojamās enerģijas iegūšanas veidiem. Mācību saturs veidots iekļaujot aprites ekonomikas principu skaidrošanu un to ieviešanas iespējas katra mūsu ikdienas paradumos.
Visa mācību gada garumā URDA izsludinās arī dažādas izglītojošas akcijas, kas ietvers praktiskos darbus ar ūdeni, ZeroWaste piknika organizēšanu, kā arī makulatūras, PET, sadzīves ķīmijas un kosmētikas iepakojuma vākšanas aktivitātes un citas.
Ar detalizētu piedāvājumu un pieteikšanās iespējām var iepazīties www.urda.lv.
URDA ciemos gaida dažādas interešu grupas dažādos vecumos. Ir sagatavots piedāvājums karjeras dienām, ģimenes dienām, pedagogu apmācībām un citām aktivitātēm, cerot uz labvēlīgu epidemioloģisko situāciju valstī. Vides izglītības projektu vadītāji ir gatavi pielāgoties valstī esošajai epidemioloģiskajai situācijai, pārejot uz neklātienes apmācību procesu.
Apmeklējot URDU jāievēro valstī noteiktās aktuālās epidemioloģiskās drošības prasības.