Dabas un tehnoloģiju parks “URDA” attīstās izglītības un vides aizsardzības veicināšanai

Publicēts:

 

SIA “ZAAO” Dabas un tehnoloģiju parka “URDA” paspārnē izveidotajā Reģionālās aprites ekonomikas izglītības un kompetences centrā “Daibe” pabeigti centra aprīkošanas darbi, īstenojot vairākus nozīmīgus aprīkojuma iegādes posmus, lai veicinātu aprites ekonomikas un vides izglītības attīstību reģionā. 

Reģionālās aprites ekonomikas izglītības un kompetences centrā “Daibe” izstrādāta un uzstādīta interaktīva, izglītojoša, vizuāla un kinētiska ekspozīcija “Aprites ekonomika”, kas apmeklētājiem sniegs iespēju izprast aprites ekonomikas principus neierastā veidā. 

Centrā pieejami skārienjūtīgi, interaktīvi displeji, laboratorijas iekārtas, tostarp spektrofotometrs un termoreaktors ar reaģentiem, kas ļauj veikt ūdens notekūdeņu ķīmiskā sastāva analīzi, kā arī 3D printeris, 3D materiāla veidošanas iekārta, plastmasas smalcinātājs vecajām 3D izdrukām un 3D materiāla uztīšanas mehānisms.

Projekta gaitā tika izstrādāta arī virtuālās realitātes mācību tūre, kurā ar VR briļļu un rokas kontrolieriem  apmeklētāji varēs iepazīties ar aprites ekonomikas centra “Daibe” teritoriju interaktīvā un iesaistošā veidā.

Iegādātās iekārtas ir liels ieguldījums aprites ekonomikas un vides izglītības attīstībā, kā arī būtisks solis ilgtspējīgas nākotnes veidošanā, nodrošinot modernu un interaktīvu izglītības vidi, kas veicinās sabiedrības izpratni par aprites ekonomiku un vides aizsardzību.

Dabas un tehnoloģiju parka “URDA” līdzšinējā darbība galvenokārt bijusi vērsta uz bērnu un jauniešu izglītošanu, realizējot interešu izglītības programmas. Reģionālās aprites ekonomikas izglītības un kompetences centra  mērķauditorija būs pieaugušie un vietējās pašvaldības, uzņēmumi, kas saistīti ar atkritumu apsaimniekošanas nozari un to darbinieki,  jo tās ir atbildīgas par atkritumu apsaimniekošanas organizēšanu savā teritorijā.

 

Reģionālās aprites ekonomikas izglītības un kompetences centrs “Daibe” izveidots LIFE integrētā projekta “Atkritumi kā resursi Latvijā – Reģionālās ilgtspējas un aprites veicināšana, ieviešot atkritumu kā resursu izmantošanas koncepciju” (LIFE Waste To Resources IP, LIFE20 IPE/LV/000014) ietvaros, kas tiek īstenots ar Eiropas Savienības LIFE programmas un Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu. https://wastetoresources.kem.gov.lv 

 

Informācija atspoguļo tikai autoru nostāju un viedokli, un tā ne vienmēr atspoguļo Eiropas Savienības vai Eiropas Klimata, infrastruktūras un vides izpildaģentūras (CINEA) nostāju un viedokli. Ne Eiropas Savienība, ne finansējuma piešķīrējs nav atbildīgi par pausto saturu.