ZAAO vides un VOLVO drošības kampaņas nodarbības URDĀ

Publicēts:

27. februārī Dabas un tehnoloģiju parkā “URDA” norisinājās “ZAAO” vides un “VOLVO” drošības kampaņas “APSTĀJIES! PASKATIES! PAMĀJ!” nodarbības. Pasākumu apmeklēja 53 Babītes vidusskolas 2. klašu skolēni un 30 Valmieras Viestura vidusskolas 1. klases skolēni. 


Bērni piedalījās "VOLVO" drošības mācībās, kurās tika informēti par to, kas ir bremzēšanas ceļš, “aklie punkti” un pievērsa uzmanību dažādiem ceļu satiksmes drošības apsvērumiem. Pēc tam skolēni devās iegūtās zināšanas pārbaudīt praksē, iejūtoties kravas automašīnas šofera lomā un izprata, kāda ir redzamība, atrodoties pie kravas automašīnas stūres. 


Vides nodarbību laikā skolēni laboratorijā veica eksperimentus un apguva gaisa īpašības. Dabas daudzveidība un gaisa nozīme tika iepazīta, dodoties pārgājienā pa dabas takām. Skolēnu grupas ar autobusu devās ekskursijā pa RAAC “Daibe”. Ekskursijas laikā ar bērniem tika  pārrunāts, kā rodas atkritumi un kāpēc ir nozīmīgi tos šķirot. 


Babītes vidusskolas 2.klases skolniece Amēlija atzina, ka viņai visvairāk patika piedalīties vides nodarbībās un laboratorijā veikt dažādus eksperimentus. Citi apvienoto vides un drošības nodarbību dalībnieki pastāstīja, ka dienas programma bijusi intensīva un dažāda, gūtas jaunas zināšanas gan par drošības, gan vides jautājumiem.