Valmieras Pārgaujas sākumskolas 1.d klases skolēni URDĀ izzina vidi

Publicēts:

Kā atkritumu izgāztuve atšķiras no atkritumu poligona? Kāpēc jāšķiro atkritumi? Kāpēc nekad nevajadzētu atbrīvoties no atkritumiem, tos dedzinot? Uz šiem un citiem jautājumiem rast atbildes Dabas un tehnoloģiju parkā “URDA” bija ieradusies Valmieras Pārgaujas sākumskolas 1.d klase. 


Skolēni devās izzinošā ekskursijā pa Reģionālo atkritumu apsaimniekošanas centru (RAAC) “Daibe” un uzzināja visu par tā darbību. Ekskursijas laikā tika sniegta iespēja apskatīt, kā notiek atkritumu šķirošanas process. Bērni iepazinās ar dažādu atkritumu veidu šķirošanas nosacījumiem un pārliecinājās, ka videi draudzīga rīcība var palīdzēt saudzēt dabu mums apkārt. Valmieras Pārgaujas sākumskolas 1.d klases skolniece Elīza pastāstīja, ka iepriekš nezinājusi, kādu kaitējumu dabai var nodarīt baterijas, kuras nonākušas vidē. 


Dienas noslēgumā skolēni, sadaloties komandās, spēlēja atkritumu šķirošanas spēli. Bērniem bija jāpieņem lēmums, kurā no dažādiem atkritumiem paredzētām kastēm mest atkritumus. Pēc tam skolēniem tika skaidrots, kādas kļūdas tikušas pieļautas un kā tās nepieļaut, ikdienā šķirojot atkritumus. Uzvarēja komanda, kura spēles laikā pieļāva vismazāk kļūdu. Spēles noslēgumā visi tās dalībnieki saņēma balviņas.