URDĀ NORISINĀJUSIES AUGSTSKOLU DIENA AR RTU CĒSU FILIĀLI

Publicēts:

21. martā Dabas un tehnoloģiju parkā “URDA” norisinājās augstskolu diena, kas tika organizēta sadarbībā ar Rīgas Tehniskās Universitātes (RTU) Cēsu filiāli. Tajā piedalījās Priekuļu tehnikuma audzēkņi. Jaunieši uzzināja, kāda ir inženiera profesijas ikdiena un noskaidroja, kur ikdienas dzīvē varam sastapties ar inženierzinātnēm. Lekcijas laikā tika runāts par tehnoloģiju jomas attīstību un sniegtajām iespējām, dažādiem enerģijas veidiem un to ieguvi, jaunākajiem izgudrojumiem inženierzinātņu jomā, zinātnieka darba specifiku un to, kādas iespējas cilvēkam sniegusi tehnoloģiju attīstība. Jaunieši noskaidroja, kāds ir tehnoloģiju attīstības process no idejas izveides līdz tās ieviešanai. 


Lekcijai sekoja praktiski uzdevumi, kas saistīti ar vēja enerģijas ieguvi. Tika runāts par to, kā rodas vējš un kā darbojas vēja ģeneratori. Nodarbību laikā Priekuļu tehnikuma audzēkņi pārrunāja vēja ģeneratoru uzstādīšanas iespējas un uzzināja, kur Latvijā tika uzstādīts pirmais vēja ģenerators. Praktiskajos uzdevumos jaunieši veica mērījumus un matemātiskus aprēķinus. Vienā no uzdevumiem bija jāaprēķina, cik daudz enerģijas gadā spēj saražot vēja turbīna. Priekuļu tehnikuma audzēkņi sacentās meistarībā, veidojot ierīci, kura mēra vēja ātrumu. Tāpat jaunieši devās ekskursijā pa RAAC “Daibe” un iepazinās ar atkritumu apsaimniekošanas centra darbību.

Augstskolu dienas ietvaros tika gūtas atziņas, ka cilvēks var būt tik pat radošs matemātikā, zinātnē, inženierzinātnēs vai filozofijā kā mūzikā, mākslā vai dejā. Nodarbību laikā tika norādīts, ka inženiertehniska izglītība ir izcila bāze jebkuram karjeras virzienam.