Noslēgušies vides projekta „Cilvēks vidē 2019” konkursi

Publicēts:

Noslēgušies SIA ZAAO (ZAAO) vides projekta „Cilvēks vidē 2019” ietvaros organizētie konkursi “Skudras Urdas gudrā māja” (pirmsskolēniem, skolēniem), "Metodisko materiālu izstrādņu konkurss" (pedagogiem) un  otrreizējo materiālu vākšanas akcija “Dabai labu darīt” (pirmsskolām, skolām).
Šajā mācību gadā konkursi bija vērsti uz pētniecību un vides izzināšanu. Kā arī konkursu realizēšana tika iecerēta kā mācību procesa sastāvdaļa nevis atsevišķa darbu izstrāde. 

 

Pirmsskolas vecuma konkursa dalībniekiem bija kopā ar pedagogiem un vecākiem jāpēta, no kā mājas celtas - kādi materiāli izmantoti, kādas formas ir mājām. Pašiem vajadzēja izgatavot māju prototipus - maketus. Tāpat bērniem nācās izdomāt un izgatvot noderīgas lietas mājai no lietām, kuras citā kārtā būtu jāizmet atkritumos.

Arī skolas vecuma bērni un jaunieši kopā ar pedagogiem ir pastrādājuši un iesnieguši savus darbus. Jaunāko klašu skolēniem bija jāpēta, kādus mazgāšanas līdzekļus izmanto mājās, un ar kādiem alternatīvām tos varētu aizstāt. Kā arī skolēni izpauda savu radošumu vārdos, rakstot domrakstu par gudro māju. Tādā veidā ļaujot vaļu fantāzijai un zināšanām saplūst vienkopus.

Vecāko klašu skolēniem bija jāveic izpēte - kādas lietas atrodas mājās, no kā pati māja gatavota, kā šīs lietas un materiāli ražoti, cik videi un cilvēkam kaitīgi tie ir. Protams, jādod arī ieteikumi, kā iekārtot māju pēc iespējas gudrāk, veselībai drošāku, kā arī jāsniedz padomi, kā būvēt ilgtspējīgu un videi drauzdīgu māju.

Konkursam “Skudras Urdas gudrā māja” tika iesniegti 100 darbi no pirmsskolām un 21 darbi no skolām.

Konkursam "Metodisko materiālu izstrādņu konkurss" iesniegti 7 darbi.

 

Šobrīd sākam vērtēšanas procesu. Tas ir grūts, jo katrs paveiktais darbs ir pelnījis atzinību!

 


Visu aprīļa mēnesi turpināsies akcijas-konkursa "Dabai labu darīt" skolās un pirmsskolās uzkrātās makulatūra un PET pudeļu izvešana.

Šobrīd savāktais apjoms ietaupa poligona krātuvē (atkritumu kalnā) milzum lielu platību. Krātais materiāls nokļūs pārstrādes rūpnīcās un piedzīvos savu otro (varbūt pat jau trešo vai ceturto) dzīvi.


 

Konkursantiem uz izglītības iestādes e-pastu tiks nosūtīts ielūgums uz noslēguma pasākumu, kas notiks 16.maijā RAAC "Daibe"/Dabas un tehnoloģiju parkā "URDA" (Pārgaujas novadā).