Skolēni iepazīst inženierzinātnes

Publicēts:

12.martā DTP “URDA” notika karjeras diena "Atklāj profesiju" kopā ar Vidzemes Augstskolas Inženierzinātņu fakultātes studentiem un mācībspēkiem. Piedalījās vairāk kā 60 jaunieši no Saulkrastu vidusskolas un Limbažu novada ģimnāzijas 10.-12.klasēm.

Students Oļģerts Balabāns stāstīja par augstskolas piedāvātajām studiju programmām un ārpus studiju iespējām. Savukārt students Elvis Bistrovs iepazīstināja ar perspektīvo mehatronikas nozari. Arvien vairāk ikdienas funkcijas un darba procesi tiek automatizēti, tāpēc šie speciālisti ir ļoti pieprasīti. Arī ZAAO atkritumu savākšanas smagajās automašīnās ir GPS izsekotāji, šoferi brauc pa iepriekš sastādītu maršrutu.

Pasniedzējs Mohcine Boudhane un Mairita Zaķe stāstīja par mākslīgo intelekts un mašīnmācīšanās procesiem. Mākslīgā intelekta piemēri ir sastopami visur – sociālajos tīklos, viedtālruņos, fotoradaros.

Skolēniem bija iespēja radīt savu eko-produktu, lai samazinātu ikdienā radītos atkritumu daudzumu. Radošajā darbnīcā jaunieši izgatavoja vaskadrānas ar savu dizainu. Vaskadrāna ir viegli izgatavojama alternatīva pārtikas plēvei, kas atgūst popularitāti.