Norisinājusies mūžizglītības kursa nodarbība par vidi

Publicēts:

9.martā Dabas un tehnoloģiju parkā ,,URDA” norisinājusies Valmieras bibliotēkas organizētā mūžizglītības kursa ,,Līdzsvarota dzīve: vide, cilvēks sabiedrība” ceturtā nodarbība ,,Vide”. 


Kursa laikā uzmanība tika vērsta uz dabas resursiem, ko izmantojam ikdienas dzīves nodrošināšanai. Nodarbību vadīja lektori no Latvijas Universitātes un Dabas un tehnoloģiju parka ,,URDA”. Dalība mūžizglītības kursā ļāva pārdomāt ikdienā veiktās darbības un videi draudzīgāku risinājumu izmantošanu. Nodarbības gaitā tika runāts par ūdens patēriņu, cilvēka negatīvo ietekmi uz ūdens aprites procesiem, siltumnīcas efektu izraisošo gāzu ietekmi uz vidi, pasaules nākotnes virzību vides jautājumos un citiem tematiem. Tāpat tika rosinātas pārdomas par to, cik tālu cilvēks ar savu darbību drīkst iejaukties dabā norisošajos procesos. 


Dienas gaitā bija iespēja uzzināt visu par atkritumu apsaimniekošanas sistēmas darbību Valmierā un SIA “ZAAO” darbības reģionā. Mūžizglītības kursa dalībnieki devās izglītojošā ekskursijā un izprata, kā darbojas Reģionālais atkritumu apsaimniekošanas centrs (RAAC) ,,Daibe”. 


Valmieras bibliotēkas organizētais mūžizglītības kurss “Līdzsvarota dzīve: vide, cilvēks, sabiedrība” ir bezmaksas piecu nodarbību cikls, piedāvājot tā apmeklētājiem uzzināt par pasaules vides un sabiedrības attīstības aktualitātēm, izprast šo procesu kopsakarības, to ietekmi uz katra indivīda dzīvi. Kursa mērķis ir iedvesmot un iedrošināt pārmaiņām dzīvesveidā, lai ikdienu padarītu līdzsvarotāku, dzīvojot saskaņā ar savām, sabiedrības, dabas un vides vajadzībām.