Naukšēnu novada vidusskolas vidusskolēni paplašina izpratni par atkritumu neradīšanu

Publicēts:

Piektdien, 21.novembrī, rosība Dabas un tehnoloģiju parkā "URDA" bija dikti aktīva. Šajā dienā norisinājās projekta WasteArt izstādes atklāšana un mācību programmas "Resursi Tavās rokās" nodarbība.

Pie mums viesojās Naukšēnu novada vidusskolas 10. un 11.klases skolēni, lai veidotu plašāku izpratni par atkritumu samazināšanu un neradīšanu, piedaloties nodarbībā "Nulles atkritumu koncepts".

Skolēni devās izpētes braucienā pa poligonu "Daibe", lai klātienē skatītu atkritumu daudzumu, ko ik dienas saražojam mēs paši - iedzīvotāji. Jauniešiem bija iespēja pārrunāt un dalīties pieredzē ar DTP "URDA" vides izglītības speciālisti Ievu par nulles atkritumu koncepta būtību, kā arī praktiskajā uzdevumā - iejusties pircēja ādā, kas iepērkas beziepakojumu veikalā. Savukārt meistardarbnīcā vidusskolēniem bija iespēja katram pagatavot savu auduma iepirkuma maisiņu, ar ko turpmāk doties uz jebkuru veikalu, lai iegādātos, piemēram, sveramos augļus, ogas vai konfektes.

Ciemošanās noslēgumā skolēni piedalījās Vides risinājumu institūta un projekta WasteArt partneru veidotās izstādes “PROM no acīm, PROM no prāta” atklāšanā. Izstāde vēsta par atkritumu problēmām Baltijas reģionā un aicina uz atkritumiem paskatīties no cita skatu punkta – kā uz materiālu un atkārtoti izmantojamu resursu.

 

Mācību programma "Resursi Tavās rokās!" tapusi sadarbībā ar biedrību "Daibes ilgtspējas centrs" (projekts “Jaunatne rītdienai” nr. 108/48/2019, finansētājs Latvijas vides aizsardzības fonds).