Kas ir bioekonomika? To zina pastāstīt Siguldas 1.pamatskolas skolēni!

Publicēts:

Vai braukšanai ar auto, apģērbu valkāšanai, pārtikas patēriņam un mājas būvniecībai ir kaut kas kopīgs? Jā! Lai šīs darbības mēs varētu veikt - ir nepieciešami resursi! Resursi var būt tādi, kurus nevar atjaunot un var būt arī tādi, kuri ir atjaunojami!

Lai gūtu pirmos priekšstatus un paplašinātu jau esošos par bioekonomiku, Siguldas 1.pamatskolas 6. un 7. klases skolēni bija ieradušies DTP "URDA", lai piedalītos mācību nodarbībā "Bioekonomika" mācību programmas "Resursi Tavās rokās!" ietvaros.

Nodarbības laikā skolēni veica testu par "Bioenerģiju", devās izpētes braucienā pa atkritumu poligonu un veica praktiskos uzdevumus dabas izziņas takā, secinot, ka mežs ir vērtīga biomasa, no kuras var iegūt ļoti daudz vērtīgus un dažāda veida produktus, kā arī tas ir tāds resurs, kas ir salīdzinoši ātrā laikā atjaunojams.

 

 

Mācību programma "Resursi Tavās rokās!" tapusi sadarbībā ar biedrību "Daibes ilgtspējas centrs" (projekts “Jaunatne rītdienai” nr. 108/48/2019, finansētājs Latvijas vides aizsardzības fonds).