Jāņmuižas bērni viesojas URDĀ

Publicēts:

Skolēno no Jāņmuižas pirmsskolas izglītības iestādes ierodas uz Dabas un tehnoloģiju parku "URDA", lai ieskandinātu sākušos vasaras brīvlaiku. Ņemot vērā, ka vasara pie mums atnākusi ļoti strauji, skolēni joprojām piedalās vides nodarbībās un izrāda interesi par vidi sev apkārt. Iespējams sācies ir vasaras brīvlaiks, toties pie mums mācības rit pilnā sparā.

4. jūnijā, dienas pirmajā pusē, Dabas un tehnoloģiju parkā "URDA" ierodas enerģiskā Jāņmuižas grupiņa, kura piedalās vides nodarbībās ar tēmu ūdens. Mazos zinātniekus pārsteidza labratorijas eksperimenti, kuros ar pašu darinātām laiviņām bērni dodas iekarot slēgtos ūdeņus. Par plastmasas piesārņojumu un to vai plastmasa sadalās ūdenī, skolēni uzzin sīkāk caur pamācošiem video materiāliem kopā ar URDAS pasniedzējiem. Mikroplastmasas nonākšana barības ķēdē ir ļoti svarīga lieta ar, kuru jācīnās visiem, jo negribam, lai mūsu nākotnes paaudzes dzīvo pasaulē, kurā cilvēku klātbūtnes pēda ir atstājusi ietekmi uz visu un visiem.

URDAS dabas takas lika iedegties nevienam smaidam vien, jo katrs no jaunajiem pētniekiem varēja noķert sev kukainīti izpētei. Ar palielināmo stikliņu palīdzību skolēni varēja sīkāk aplūkot kukaiņus un pavaicāt mūsu vides ekspertiem, ko tad tieši katrs ir noķēris un uzzināt pāris interesantus faktus par to, kur pārsvarā uzturās un dzīvo šadi knišļi. Skolēni arī kādu brīdi piestāja pie URDAS kukaiņu mājas, lai iepazītos ar kukaiņu dažādību un jautājums par to, kur dzīvo kukaiņi tika izkliedēts.