Ģimenes diena: "Gatavošanās Ziemassvētkiem pēc Zero waste jeb nulles atkritumu koncepta"

Publicēts:

ĢIMENES DIENA: "GATAVOŠANĀS ZIEMASSVĒTKIEM PĒC ZERO WASTE JEB NULLES ATKRITUMU KONCEPTA"

08.decembrī
10.00 - 14.00

Kad darba nedēļa ir beigusi savu straujo skrējienu, tad ir klāt brīvdienas, kuras ļauj samazināt ikdienas tempu, uz brīdi atlikt darba noslodzi un rast laiku kopā būšanai.

Mēs piedāvājam ikvienai ģimenei, draugu kopai, interesentu grupai atrast laiku un iespēju vienu sestdienu katrā kalendārajā mēnesī atbraukt ciemos pie mums uz Daibi, Dabas un tehnoloģiju parku “URDA”.  Šeit mēs piedāvājam visiem kopā darboties, izzināt un uzzināt vairāk par dabas norises procesiem, par mūsu mijiedarbību ar vidi mums apkārt. Iegūstot jaunas zināšanas un pieredzi, kopā mainīt savus ikdienas paradumus, lai veidotu zaļāku un veselīgāku Latviju.

Mūsdienu sabiedrība ir patērētāji, bet šādai patēriņa kultūrai ir jāmainās. To var izdarīt cilvēki paši, mainot savus ikdienas paradumus.
Pasākuma laikā apmeklēsim Atkritumu apsaimniekošanas centra "Daibe" atkritumu poligonu, lai izznātu atkritumu apsaimniekošanas principus. 
Samazināt atkritumus var arī svētku reizēs. Gatavojoties Ziemassvētkiem, der atcerēties, ka dāvanas var ne tikai nopirkt veikalos, bet arī tās var gatavot paši! Šajā reizē, 8.decembrī, kopā apgūsim videi draudzīgu dāvanu gatavošanu un to iesaiņošanu pēc Zero waste jeb nulles atkritumu koncepta. Kā arī veidosim Ziemassvētku rotājumus no otrreiz izmantojamiem resursiem. 
Pasākuma laikā dosimies arī dabā pēc iedvesmas! Pateicoties Pārgaujas novada projektam dabas takās parādījusies arī karte, lai taku apmeklētāji varētu aplūkot, cik daudz un bagātīgu apskates objektu ir šajā takā, kur katrā var uzzināt un apgūt ko jaunu.

 

Pasākuma programma:

09.45 - 10.00 Ierašanās/Reģistrēšanās

10.00 - 10.10 Pasākuma atklāšana

10.10 - 10.50 Izzinošs pārgājiens dabas takā/Ekskursija RAAC "Daibē"

10.50 - 11.30 Ekskursija RAAC "Daibē"/ Izzinošs pārgājiens dabas takā

11:30 - 12:00 Silta tēja un pašu līdzpaņemtie našķi

12:00 - 14:00 Dāvaniņu gatavošana/Dāvanu iesaiņošanas meistarklase/Ziemassvētku rotājumu veidošana

 

Lai varam sarūpēt siltas tējas krūzi katram ciemiņam, ar ko sasildīties iedvesmas gūšanas dabas takās, lūdzu, piesakiet savu dalību! Pieteikties šeit: http://www.urda.lv/lv/pasakumi/gimenes-diena-gatavosanas-ziemassvetkiem-pec-zero-waste-jeb-nulles-atkritumu-koncepta/pieteikties 

Kopējais pasākuma dalībnieku skaits ierobežots: 20 

 

Ģērbies atbilstoši laikapstākļiem!
Ņem līdzi kādu našķi pusdienām!
Tiekamies!

 

Pasākuma norises adrese: Dabas un tehnoloģiju parks "URDA", "Stūri", Stalbes pagasts, Pārgaujas novads - blakus Reģionālajam atkritumu apsaimniekošanas cenram "Daibe".

 

Ieeja ir bez maksas.

 

Informējam, ka pasākumā laikā tiks fotografēts un filmēts, iegūtie video un fotogrāfijas varētu tikt izmantotas SIA "ZAAO" publicitātes vajadzībām. Atrodoties pasākuma teritorijā, Jūs apliecināt, ka esat informēts/a un Jums nav iebildumu, ka tiekat iekļauts/a audio vizuāla materiāla izveidē par pasākumu.

 

Projektu "Informatīvi stendi dabas takai" izveidi finansē Pārgaujas novada pašvaldība.