Dodies bezmaksas “Zaļā Visuma” ceļojumā uz Tartu observatoriju Igaunijā

Publicēts:

Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programma 21. septembrī aicina svinēt Eiropas sadarbības dienu un doties “Zaļā Visuma” ceļojumā uz Tartu observatoriju, Igaunijā. Ceļojuma laikā varēs iepazīties ar resursu taupīšanas iniciatīvām Igaunijā un Latvijā. Maršrutos no Rīgas un Alūksnes ir iekļauti ar atkritumu šķirošanu un to tālāko izmantošanu saistītu objektu, tādu kā ZAAO Daibes poligons un Mostes viesstudija (MoKS) Igaunijā, apmeklējumi gidu vadībā.

 

Resursu taupīšanas kampaņas tādu projektu ietvaros, kā Atkritumu Māksla, Enerģijas Padoms, Gudra Enerģijas Kopiena un Zaļie publiskie pasākumi, organizē Igaunijas un Latvijas nevalstiskās organizācijas, pašvaldības un privāti uzņēmumi pārrobežu sadarbībā. Sīkāk par ceļojuma laikā plānotām aktivitātēm var iepazīties šeit - https://estlat.eu/en/events/green-space-tour-2019.html

Pēcpusdienā, Tartu observatorijā, satiksies “Zaļā Visuma” ceļotāji no Igaunijas un Latvijas, lai paviesotos teleskopa tornī, iepazītos ar laboratorijām, piedalītos interaktīvā izstādē “Zaļais Visums”, pārbaudītu sava dzīvesveida zaļuma pakāpi un iesaistītos zibakcijā. 

Dalība pasākumā ir bez maksas, bet nepieciešama un ir obligāta reģistrācija līdz 12.septembrim https://estlat.eu/en/form/green-space-tour-2019-riga-route

Dalībniekiem no Valmieras pirmo reizi ir iespēja piedalīties Eiropas sadarbības dienas pasākumā un Rīgas maršruta autobusā šim nolūkam ir rezervētas 15 vietas. Uz Daibi no Valmieras varēs nokļūt ar organizētu autobusu. Izbraukšanas laiks tiks precizēts. Atpakaļceļā autobuss iebrauks Valmierā. 

Ceļojums tiek organizēts sadarbībā ar Igaunijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmu.

Kontakti: Vineta Šnore, vineta.snore@estlat.eu / 29274310

Papildu informācija par vides izglītošanas projektiem angļu valodā - https://estlat.eu/en/estlat-results

Pasākums Green Space Tour 2019 Facebook https://www.facebook.com/events/2385705235038164/

Eiropas sadarbības diena 2019 – www.ecday.eu