Aizvadīta pirmā ģimenes diena "Dzīvo bez atkritumiem!"

Publicēts:

 

Sestdien, 12.oktobrī, ar izpētes braucienu pa Reģionālo atkritumu apsaimniekošanas centru (RAAC) "Daibe" iesākās šī mācību gada pirmās ģimenes dienas "Dzīvo bez atkritumiem!". Vairākas ģimenes no Cēsīm, Beverīnas novada un Valmieras sestdienas priekšpusdienu bija izvēlējušās pavadīt lietderīgi, lai uzzinātu vairāk par iespēju savā ikdienā samazināt aktirumu daudzumu un lai piedalītos radošajās darbnīcās.

Lai atkritumu apjomu varētu samazināt savā ikdienā, nepieciešams nedaudz mainīt ikdienišķos ieradumus, pielietojot "Nulles atkritumu konceptu jeb zero waste" t.i. šķirot, salabot, pārveidot, lietot atkārtoti, samazināt un atteikties! Ikvienam ģimenes dienas ietvaros bija iespēja praktiski apgūt paņēmienus, kā samazināt ikdienā rodošo atkritumu apjomu. 

Radošajās darbnīcās bija iespēja mākslinieces Kristīnes Zemļickas-Brālēnas vadībā pārveidot veco T-kreklu vai iepirkuma maisiņu, dodot tam otro iespēju un ar auduma krāsu palīdzību pārnest dabu uz izvēlētā tekstilmteriāla. Izmantojot dabas materiālus - koku lapas, egļu zarus, ābolu pusītes un citus dabas materiālus, pārklājot ar krāsu un spiežot un T-krekla, varēja veidot savu mākslas darbu. Lai taupītu dabas resursus un pārtikas ietīšanai neizmantotu pārtikas plēvi, dabas un tehnoloģiju parka "URDA" speciālistu vadībā bija iespēja izgatavot vaska drāniņu, tīrīšanas līdzekli, kura sastāvs nav raķešu zinātne, bet vienkārši etiķis+citrons/apelsīns. Savukārt pacietīgākie varēja apgūt alternatīvu iekarināmajam plastmasas puķu podam - līdzpaņemtās stikla burciņas ietērpt džutas diega drānās, mezglojot tīklu.

Nākamās ģimenes dienas notiks 14.decembrī, kad kopīgi darbosimies ar Ziemassvētku dāvanu iesaiņošanu pēc "Nulles atkritumu koncepta" un vēl daudz ko citu, kas noderēs, lai samazinātu atkritumus, bet radītu citiem un pašam prieku!

 

Uz tikšanos URDĀ!

Dzīvo bez atkritumiem!